Doktora tezi hazırlama konusunda yardım istiyorsanız Tez Ofisi sitesi doktora tez hazırlama, tez yazdırma ve tez yazım danışmanlığı yapmaktadır. Doktora tezleri özgün bir tez üzerine geniş bir literatür taraması ve alanında yeni bir bakış açısı getirmek üzere hazırlanan akademik çalışmalardır. Bu sebeple alandaki bilgi birikimi kadar iyi bir araştırma yapılması ve dolayısıyla geniş materyal toplanması gerekir. Kütüphanelere erişim imkanı, geniş içerikli kütüphane, makale arşivlerine erişim imkanı yanısıra tabiki araştırma yapma tecrübesi de olmazsa olmazdır. Doktora tez yazımı süresince danışman ile sürekli iletişimde bulunulmalı ve onun görüşleri önerileri dikkate alınarak tezde ilerlenmelidir. Danışmanın sizden isteklerine göre çalışmayı ilerletmeniz çok önemlidir. Sonuçta tez danışmanı çalışma jüride savunmaya girene kadar sizin için en önemli bilgi rehberi olacak ve sizi her aşamada kontrol ederek yönlendirecektir. Onun eleştirileri ve talepleri göz önüne alarak ilerlediğinizde doktora tezi süreciniz sağlıklı şekilde yönlenecektir.

Doktora tez yazdırma aşamasına gelmeden önce ilk aşamada konu tespiti gelir. Sonrasında ise doktora tezi yazdırma için danışmanlık araştırmaya başlayabilirsiniz. İlgi alanınıza giren, danışmanın da çalışmak isteyeceği doktora tez konuları arasından size uygun bir tez başlığı seçmelisiniz. Tabili doktora tez konuları seçilirken özellikle geniş kaynak erişim olan, rahat çalışabileceğiniz bir konuda başlamanız sağlıklı olur. Kıt kaynağı olan alanda yazılmış neredeyse hiç tez veya makale olmayan bir konuda başlarsanız sizin için ileride tezin tıkanması sorunu olabilir. Konu belirlem işi bittikten sonra konunuzda ve alanınızda yazılmış doktora tez örnekleri incelenmeli ve buna göre nasıl bir tez yazılacağı belirlenmelidir. Elbette tez taslağı oluşmadan önce mevcut tüm örnekler derlenmeli ve güzel şekilde üzerinde çalışılmalıdır. Tez hazırlama işine başlamadan önce doktora tez yazım kılavuzu incelenmeli ve iyice çalışılmalıdır.

Doktora tezi yazma işine geçilince bu aşamadan sonra bölümünüze ve konunuza göre tezde neler yapacağınızı özetleyen bir doktora tez önerisi hazırlama işiniz bulunuyor. Tez önerisi nasıl yazılır doktora tez önerileri iyice incelenerek anlaşılabilir. Tez önerisinde hipotezler, içindekiler sayfası, alanınıza göre anket yapacaksanız ölçeklerin belirlenmesi, anket yapmayacaksanız mülakat veya nasıl bir ölçme araştırma yapacağınıza dair bilgilerin yer alması gerekir. Doktora tezleri istatistik analiz için önce verileri temin etmeniz gerekiyor. Tez taslağı onaylanınca literatür araştırmasını derinleştirmeli ve tez yazımı aşamasında kullanacağanız bütün kaynakların tasnif etmelisiniz. Doktora tez danışmanlığı zor olduğu için hocanızla sürekli irtibatlı olmalısınız ve onun tecrübe ve bilgisine güvenmelisiniz. Tezleri aşama aşama danışmana göstermek ise zaten gereklidir.

Danışmanın sıklıkla görmediği bir tez yanlış yolda ilerliyor olabilir. Bu da ilerde önü alınamaz veya geri döndürülemez metodolojik sorunlara sebep olabilir. Tezin metod kısmı için en uygun araştırma yöntemini seçmelisiniz. Doktora tezi analizi yapan kişilerden veya Tez Ofisi analiz merkezinden yardım alabilirsiniz. Tezin analizlerinin en iyi şekilde eksiksiz yapılması gereklidir. Sonuçta doktora tezleri için uygulama kısmı en önemli bölümdür. Bu bölümün zayıf olması tezin jüride savunulmasını imkansız hale getirecektir. Tezofisi doktora tezi hazırlama merkezi olarak aşağıdaki konularda doktora tez yazımı, geniş literatür araştırması ile tez hazırlama, doktora tez yazdırma sürecinde destek ve danışmanlık işleri yapıyoruz. Tek yağmanız gereken bize ulaşmaktır.

Doktora tez örnekleri arıyorsanız yazılmış örnek tezler kadar örnek makaleler, daha önceden hazırlanmış örnek doktora tezleri, ya da her bölüm için yazılmış doktora tez örnekleri ve tez örneği buma gibi konularda Tez Ofisi sitesinden yardım alabilirsiniz. Hazırladığınız tezleri yazım kılavuzu dikkate alarak şablona uydurulması, yazım hataları varsa düzeltilmesi, dil yapısında sorunlar varsa son okuma ve redaksiyon işleri de yapılmaktadır.

Doktora tezi hazırlayan site olarak çalışmanın tüm aşamalarında akademik destek kurallarına uygun olarak danışmanlık yardımı yapabiliriz. Doktora tezi yazan merkezler içinde sitemiz gerekli şartlara uyan, iyi araştırma yapan, alanında tecrübe sahibi tez yazarları ile çalışan ve iletişim konusunda sorun yaşamayacağınız yapısı ile sizlere en iyi yardımcı olacaktır. Resmi tez danışmanı ile irtibatınızı kesmeden bizden alacağınız ek yardım sayesinde doktora tez sitesi olarak neden bu kadar tercih edildiğimizi çok iyi anlayacaksınız.

Doktora Tezi Hazırlama Danışmanlık